Kampprogram 2011/2012 er kommet.

Hertil formiddag kom det foreløbige program til næste års sæson.

Der vil stadig blive rettet m.h.t. TV og div. cup-kampe. Dette gælder både datoer og tidspunkter.

PROVISIONAL FIXTURE LIST

BARCLAYS PREMIER LEAGUE 2011-12, FA CUP, CARLING CUP

All home fixtures in bold...

Cup dates in italics...

Sat Aug 13 Everton H
Sat Aug 20 Manchester United A
Sat Aug 27 Manchester City H
Sat Sep 10 Wolverhampton Wanderers A
Sat Sep 17 Liverpool H
Wed Sep 21 Carling Cup 3
Sat Sep 24 Wigan Athletic A
Sat Oct 1 Arsenal H
Sat Oct 15 Newcastle United A
Sat Oct 22 Blackburn Rovers A
Wed Oct 26 Carling Cup 4
Sat Oct 29 Queens Park Rangers H
Sat Nov 5 Fulham A
Sat Nov 19 Aston Villa H
Sat Nov 26 West Bromwich Albion A
Wed Nov 30 Carling Cup 5
Sat Dec 3 Bolton Wanderers H
Sat Dec 10 Stoke City A
Sat Dec 17 Sunderland H
Tue Dec 20 Chelsea H
Mon Dec 26 Norwich City A
Sat Dec 31 Swansea City A
Mon Jan 2 West Bromwich Albion H
Sat Jan 7 F.A. Cup 3
Wed Jan 11 Carling Cup Semi-Final (1)

Sat Jan 14 Wolverhampton Wanderers H
Sat Jan 21 Manchester City A
Wed Jan 25 Carling Cup Semi-Final (2)
Sat Jan 28 F.A. Cup 4
Tue Jan 31 Wigan Athletic H
Sat Feb 4 Liverpool A
Sat Feb 11 Newcastle United H
Sat Feb 18 F.A. Cup 5
Sat Feb 25 Arsenal A
Sun Feb 26 Carling Cup Final
Sat Mar 3 Manchester United H
Sat Mar 10 Everton A
Sat Mar 17 Stoke City H F.A. Cup 6
Sat Mar 24 Chelsea A
Sat Mar 31 Swansea City H
Sat Apr 7 Sunderland A
Mon Apr 9 Norwich City H
Sat Apr 14 Bolton Wanderers A F.A. Cup Semi-Final
Sat Apr 21 Queens Park Rangers A
Sat Apr 28 Blackburn Rovers H
Sat May 5 Aston Villa A F.A. Cup Final
Sun May 13 Fulham H

Alle kampe er indtil videre sat til kl. 15:00,

dog er 20. og 31. december kl. 19:45.